Ambasadën Amerikane akoma e drejton Donald Lu. Për të asgjë nuk ka ndodh në këtë vend. Do paqe me krimin.

Aktualitet

Ambasada e SHBA-së ka reaguar në lidhje me protestën e paralajmëruar nga opozita në datën 16 shkurt.

Sipas ambasadës amerikane, protesta është një e drejtë e demokracisë që ushtrohet nga qytetarët e cila përdoret shpesh në SHBA.

Image

Deklarata e plotë e ambasadës së SHBA:

E drejta e qytetarëve për t’u mbledhur, për t’i bërë kërkesa qeverisë dhe për të protestuar për ndryshim pozitiv janë simbole të një shoqërie demokratike të lirë dhe të shëndetshme.

Është një e drejtë që ushtrohet shpesh në Shtetet e Bashkuara.

Megjithatë, kjo e drejtë duhet ushtruar paqësisht.

Dhuna kundër njerëzve ose pronës është e papranueshme.

Ne iu bëjmë thirrje të gjithë atyre që janë përfshirë në protestën e së shtunës, dhe të gjithë udhëheqësve politikë shqiptarë, të refuzojnë dhunën dhe të sigurohen që protestat të zhvillohen paqësisht dhe në mënyrë konstruktive.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?