Ish deputetja e PS-së Arta Dade/ “Nëse do bëhej mocion besimi, Rama rrëzohej”

Aktualitet Politike

Ish deputetja e PS-së Arta Dade ka deklaruar se nëse do të bëhej një mocion besimi në Kuvend, atëherë Rama do të rrëzohej nga karrigia e kryeministrit.

E ftuar në “5 pyetje nga Babaramo”, socialistja-ikonë e PS u shpreh se ka marrë plot sms nga ana e shumë socialistëve, se nëse votimit do të ishte i fshehtë, atëherë Rama do të binte nga vetë të majtët.

 “Nëse do ketë një votim të fshehtë në Kuvend. Një mocion dhe votimi të jetë i fshehtë, Rama nuk e fiton grupin parlamentar. Kam marrë shumë mesazhe dhe mendojnë shumë si puna ime, por nuk kanë kurajo. Opozita e tanishme nuk besoj se vërtetë e dëmton Ramën, por e kanë forcuar sepse kanë qenë inekzistentë”, tha ish-deputetja socialiste

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?