Video/ Djali i Presidentit të Tiranës godet kundërshtarin

Dje u luajt në Vlorë sfida e vlefshme për Kupën e Republikës, midis Flamurtarit dhe Tiranës.

Momenti më i vështirë i ndjeshjes që është në shifrat e bardha 0-0 është ai i minutës së 17-të kur sulmuesi i Tiranës Grent Halili ka goditur lojtarin e Flamurtarit Kale.

Loja është ndërprerë për disa minuta, ndërsa Halili ka dalë me karton të kuq duke lënë ekipin me 10 lojtarë.

Halili është edhe djali i Presidentit të ekipit të Tiranës, Refik Halili.

Veprimi i Halilit është cilësuar i panevojshëm për më shumë kur Tirana kishte fituar ndeshjen e parë 2-0 me vlonjatët, çka e komplikon së tepërmi kuailifikimin për në fazën tjetër. D.l

0 0 vote
Article Rating
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments