Maqedonia e Veriut në NATO, Meta: Vendimi i duhur

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka përshendetur nënshkrimin e Protokollit të anëtarësimit ndërmjet Maqedonisë së Veriut dhe NATO-s.

Në një postim në faqen e tij në facebook kreu i Shtetit Shqiptar shkruan se kjo “nxit përparimin e mëtejshëm të vendit, rrit sigurinë dhe stabilitetin rajonal dhe forcon Aleancën e vlerave të përbashkëta Trans-Atlantike”

Image