Shpërthen ish truproja e Berishës/ Po i prekët një fije floku Berishës, nuk do gjeni vrimë ku të futeni.

Ish truproja e z Berisha gjatë kohës që ky i fundit ka qënë President dhe një nga njerëzit e tij më të besuar, Sali Lushaj, ka reagur mjaft ashpër në profilin e tij në facebook, në lidhje me kërcënimet që Rama i bëri ditë më pare z Berisha. Ai bën një paralajmërim dhe një thirrje të fuqishme  se, nëse i preket dhe një fije floku z Berisha, nuk do gjeni vrimë ku të futeni.

 Berisha nuk iu ka thënë asgjë më shumë se ato që keni more plehra-shkruan në statusin e tij ish truproja e z Berisha. Familja Lushaj njihet si një nga familjet që sistemi komunist i shkaktoi shumë vuajtje, por edhe pas rrëzimit  të atij sistemi sulmi mbi këtë familje nuk ka ndalur. Demokracinë kjo familje e ka paguar me gjak, pasi dhe një vëlla i tij është vrarë në 28 nëntor 2000 për mbrojtjen e votes.

Ja se çfarë shkruan në statusin e tij ish truproja e Berishës, Lushaj:

Pershendetje Miq e te gjithe ju qe e lexoni kete status .U be shkak qe te reagoi por jo duke qene i shqetesuar se mund ti ndodhe gje nga kercenimet qe i bejne Z .BERISHA disa legen e langaraqe qe skane pike karakteri e nderi .Dua te ju them vetem nje gje o plehra o te felliqur o frikacake o te pafytyre ja ku e keni Z. BERISHA aty perballe pa ju trembur qerpiku .Ca po ju thot ZOTI BERISHA vetem ate qe keni e asgje ma teper. Ju o Lango te diskretituar po ju them vetem nje gje se vetem nje fije floku po ti preke preket Z. BERISHA NUKE DO GJENI VRIME KU TE FUTENI O MASKARENJE . Lexoini mire keto rrjeshta . Ju qe kercenoni dhe ata qe ju dirigjojne , ju do kene perfundimin me te tmereshem. Ne ju themi perballe ju dhe nuk e hedhim gurin e te fshehim doren .Po ju vjen fundi kete e din kushdo . Ju jeni si ata minjte e galerive qe ndjejne shembjen dhe fillojne te levizin . Humba kohe vehtes time te merrem me ju kaqe heret O PLEHERA.

Imazh i ngjashëm
0 0 vote
Article Rating
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments