Barça dhe Reali do të takohen për gjysmëfinalen e Kupës së Mbretit

Para pak minutash është hedhur shorti për gjysmëfinalet e Kupës së Mbretit. Siç duket “El Clasico” ka ardhur më herët për tifozët, të cilët prisnin që të dy ekipet të takohen në finale.

Barcelona dhe Real Madrid do të luajnë ndaj njëra-tjetrës për një vend në finale, ndërsa në anën tjetër Valencia do të takohet me Betis.

Ndeshja e parë e “El Clasicos” do të luhet në “Camp Nou” më 6 shkurt, ndërsa ajo e kthimit më 27 shkurt në