Drejtues të PD mbështesin banorët e Gramshit në mbrojtjen e Kanionit të Holtës. VIDEO+FOTO

Aktualitet

Deputeti demokrat Endri Hasa ka shprendarë një shenim në faqen e tij në facebook ku publikon edhe lajmin se përfaqësus të PD u janë bashkuar banorëve  të Gramshit në mbrojtje të kanionit të Holtës.

“Qytetarët e Gramshit dhe mbarë Shqipërisë nuk do ta lejojnë që shkatërrimi të vazhdojë”, shkruan ai.

Ja postimi i tij i plotë

Të paskrupullt, të pafytyrë dhe të babëzitur. Kjo është diga që Damiani dhe Taulant Balla kanë ndërtuar për ti zenë frymën kanionit të Holtës.
Tashmë është shkatërruar shtrati pranë kanionit. Fasada qeveritare me dëgjesa kolltukësh “Live” nuk e mbulon dot atentatin që tashmë i eshte bere Holtës.
Qytetarët e Gramshit dhe mbarë Shqipërisë nuk do ta lejojnë që shkatërrimi të vazhdojë. Projekti në Holtë dhe të 13 projektet në kanionet dhe bukuritë natyrkre të Gramshit duhet të anullohen menjëherë!
Përgjegjesit për këtë krim e kanë vëndin në burg!

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?