Balla ultimatum Metës për dekretimin e Ramës si Ministër i Jashtëm

Politike

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla ka folur për dekretimin e kryeministrit Edi Rama edhe si ministër i jashtëm, pas refuzimit që i bëri presidenti Ilir Meta, Gent Cakës.

Duke folur nga Elbasani, Taulant Balla u shpreh se sot duhet të marrë fund ngërçi i dekreteve dhe presidenti ka afat deri në orën 17:00.

“Të gjithë kandidatët e propozuar nga KM plotësojnë kriteret. Meta nuk mund të sillet si kreu alternativ i opozitës. Shpresoj që Meta të ketë përgjigje brenda orës 17:00, Presidenti të bazohet në Kushtetutë.”- tha Balla./Panorama

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *