Kreshnik Çollaku: I turpshëm dhe përçarës reagimi i Kryeministrit për Cakaj-n.

Aktualitet

Ajo qe pritej ndodhi. Presidenti i Republikes Ilir Meta ka refuzuar sot emrin e Gent Cakaj per Minister te Jashtem. Emri i Gent Cakaj u propozua nga Rama, por qe u prit me nota pesimiste nga te gjitha krahet e politikes.

Menjehere pas mosdreketimit te tij ka reaguar dhe shefi i departamentit per politikat e jashtme ne PD z Kreshnik Çollaku.

Ja reagimi i tij ne profilin e tij ne facebook:

Pershendes refuzimin qe Presidenti i Republikes i beri kandidatures se Gent Cakaj si Minister i Jashtem.

Qeverisja dhe Politika e Jashtme jane ceshtje serioze e jo lodra kalamajsh.

Refuzimi i Presidentit per Ministrin e Jashtem, nuk cenon, por #mbronKosoven.
I turpshem dhe percares regimi i Kryeministrit.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?