-19 gradë/ Studentët e Korçës sfidojnë temperaturat

Studentët në universitetet e vendit kanë vijuar sërish bojkotimin e mësimit për të protestuar.

Në qytetin e Korçës studentët kanë sfiduar tempertaurat deri në -19 gradë dhe kanë bojkotuar mësimin duke protestuar për plotësimin e kërkesave të tyre.

Po ashtu dhe në universitetin e Elbasanit një pjesë e studentëve kanë vendosur që të bojkotojnë mësimin dhe të protestojnë.

Po ashtu ndërmjet studentëve të Elbasanit dhe pedagogëve të departamentit të Letërsisë ka pasur një takim konsultativ. Bëhet e ditur se studentët janë pyetur për mënyrën sesi do të vijojë protesta për shkak të hartimit të një plani nga ana e tyre.

Image

© SYRI.net

0 0 vote
Article Rating
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments