Balla: Berisha thirrje antikushtetuese, të arrestohet! PD të distancohet

Taulant Balla deklaroi se ish-kryeministri Berisha ka bërë thirrje antikushtetuese për të rrëmbyer armët. Ai kërkoi që PD-ja të distancohet nga Berisha dhe Byroja e Kuvendit ta dënojë urgjent. Dhe më tej shtoi se duhet që prokuroria ta hetojë dhe ndëshkojë.

Berisha gjatë seancës parlamentare iu drejtua deputetëve të PS që nuk votojnë Vettingun që të distancohen nga kryeministri i lidhur me krimin.

Palo burra, palo kriminelë.. pse ju nuk pranoni amendamentin? Pranoni dhe të ulemi mes nesh të marrim dhe ekspertë ndërkombëtarë dhe ta bëjmë model për mbarë rajonin, por ju nuk e donin.

O djem rrëmbeni armët, ja vdekje ja liri” , tha Berisha nga Kuvendi.

PS dhe kryeministri kërkojnë arrestimin e ish-kryeministrit Berisha

0 0 vote
Article Rating
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments