Lefter Gështenja rizgjidhet Kryetar i Degës 7 në Tiranë. FOTO

Prej disa javesh PD është përfshire ne zgjedhjet brenda saj. Pothuaj në të gjitha rrethet kanë përfunduar zgjedhjet e kryetarëve të grup-seksioneve dhe kanë vazhduar me zgjedhjet e kryetarëve të degëve.

Në degën nr 7 në Tiranë, u zhvilluan dy ditë më parë zgjedhjet për kryetarin e degës.

Nga rreth 150 të zgjedhur me të drejtë vote, 126 vota shkuan për kryetarin në detyre Lefter Gështenja dhe 11 vota për kandidatin tjetër i cili u tërhoq para garës.

Te deleguarit nga PD në qëndër për mbarvajtjen e zgjedhjeve në degën nr 7, ishin znj, Albana Vokshi dhe Dritan Shano.

Fotografia e Dajci Tirones

Fotografia e Dajci Tirones

Fotografia e Malvina Lika

Fotografia e Dajci Tirones

Fotografia e Dajci Tirones

Fotografia e Dajci Tirones

 

Fotografia e Dajci Tirones

Fotografia e Dajci Tirones

Fotografia e Dajci Tirones

Fotografia e Dajci Tirones

Fotografia e Dajci Tirones

Fotografia e Dajci Tirones

Fotografia e Dajci Tirones

Fotografia e Dajci Tirones

 

 

Gjatë ditës së djeshme janë zhvilluar votime në Vlorë, Lezhë dhe Shkoder.

Xhevdet Amuli është zgjedhur kryetar i PD-së në  Shkodër duke mposhtur në gare Ramiz Çobajn kryetarin aktual të kësaj dege. 243 vota ka marrë fituesi ndërkohe që Ramiz Çobaj ka marrë 241 vota. 8 kanë vota dalë të pavlefshme.

 

Ndërkohë në Lezhë për 4 vitet e ardhshme është zgjedhur kryetar i PD-së Zef Gjoka. Nga 339 votues morën pjesë 306 votues, ku Zef Gjoka mori 213 vota ndërsa Paulin Marku 88 vota.

Në Vlorë është zgjedhur kryetar i PD-së Genc Deromemaj. Deromemaj fitoi me 12 vota më shumë se Gjergji Nika.

352 votues kanë qenë pjese e votimit të sotëm në Vlorë. Nga 352 vetëm  katër kanë dalë të pavlefshme. Deromemaj ka marre 12 vota më shumë se sa kandidati Gjergj Nika.

0 0 vote
Article Rating
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments