Një video e rrallë- Derbi Partizani vs 17 Nëndori, 30 gusht 1987

0

Nje video e rralle, kronike e golave te derbit Partizani vs 17 Nendori 1-3 e 30 gushtit 1987. Ndeshja hapese e kampionatit te sezonit 1987-1988. Golin per Partizanin e ka shenuar per koincidence Skender Gega, trajner aktual i Partizanit. Porteri Perlat Musta, ka pritur nje penallti ne ate takim. Nje takim premiere i sezonit, kampionat qe nis me derbi, dhe kur per afro pas 2 javesh, Partizani i Neptun Bajkos kampion ne fuqi, nisej per ne Lisbone, per te luajtur ndeshjen famekeqe ne Kupes se Kampioneve ndaj Benfikes.

Nje atmosfere derbi, e jashtezakoneshme, nje ambient sportiv shembullor, i paqte, shume dashamires per futbollin, nje tifozeri e madhe qe mbushte stadiumin plot e per plot. Vertete kujtime te bukura.

SPRINT.AL

Derbi Partizani vs 17 Nendori 30 gusht 1987

HISTORIA ne VIDEO – Derbi Partizani vs 17 Nendori, 30 gusht 1987Nje video e rralle, kronike e golave te derbit Partizani vs 17 Nendori 1-3 e 30 gushtit 1987. Ndeshja hapese e kampionatit te sezonit 1987-1988. Golin per Partizanin e ka shenuar per koincidence Skender Gega, trajner aktual i Partizanit. Porteri Perlat Musta, ka pritur nje penallti ne ate takim. Nje takim premiere i sezonit, kampionat qe nis me derbi, dhe kur per afro pas 2 javesh, Partizani i Neptun Bajkos kampion ne fuqi, nisej per ne Lisbone, per te luajtur ndeshjen famekeqe ne Kupes se Kampioneve ndaj Benfikes. Nje atmosfere derbi, e jashtezakoneshme, nje ambient sportiv shembullor, i paqte, shume dashamires per futbollin, nje tifozeri e madhe qe mbushte stadiumin plot e per plot. Vertete kujtime te bukura.

Posted by KS Partizani on Monday, November 26, 2018

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

About The Author