Erion Veliaj pregatitet të shemb qindra shtëpi, lokale dhe biznese tek Unaza e re. Foto

Aktualitet Kategoria

Banoret e Unazes se Re ne Tirane, kane dale sot paradite ne nje proteste per te mbrojtur shtepite e tyre nga shembja. Disa dite me pare, inxhiniere dhe arkitekte te Bashkise, te shoqeruar nga forca policore, kane bere porjektet dhe kane vendosur etiketat e shembjeve.

Ky veprim ka irrituar banoret e zones te cilet jane gjendur te papregatitur perballe kesaj fatkeqeise dhe sot kane dal ne proteste duke bllokuar edhe te dyja anet e rrugeve. Flitet se Bashkia iu ka lene afat 14 dite afat.

Kjo eshte shembja e dyte qe po i behet kesaj zone pas asaj se unazes se re qe u ndertua. Kesaj here behet fjale per zgjerim rruge dhe devijim te lumit Lana.

SPRINT.AL

 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?