Nuk ndalet Rama/ Vendos të shembi Teatrin. Tani topi në fushë të opozitës

Aktualitet Politike

Kryetari i Kuvendit Gramoç Ruçi hodhi për votim, dekretin e Presidentit Ilir Meta që e rikthente për shqyrtim, ligjin e Teatrit. dhe dekreti u votua me 75 vota pro dhe asnjë kundër, vota të deputetëve socialistë.

Por po ashtu, deputetë e PS-së votuan dhe ndryshimet që i kishin bërë ligjit në fjalë thjesht në procedura, pa ndryshuar thelbin: shembjen e godinës aktuale dhe ngritjen e kullave me të.

Nga ana tjeter opozita ka deklaruar se nuk do ta lejoj me çdo çmim shembjen e Teatrit. Pritet te ndjekim si do rrjedhin ngjarjet pas ketij vendimi absurd te mazhorances.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?