Spalletti: Rezultati i duhur për moralin

Sport

“Fakti që ne përmbysëm rezultatin me atë shtytje mënyrë ishte fantastike. Ne pamë se si tifozët në stadium festuan atë që do të thotë shumë për ta. Kemi sulmuar gjithmonë dhe gjithmonë jemi përpjekur të arrijmë para portës së tyre, kështu që ne kemi dhuruar një performancë të mirë-deklaroi Spalleti pas ndeshjes.

“Ky rezultat na jep vetëbesim të ndryshëm rreth punës që po bëjmë. Marrja e lojtarëve si Icardi për të thyer mbrojtjen e tyre është thelbësore, pasi ne kemi nevojë për golat  e tij.

“Icardi është një profesionist serioz dhe ai nuk është dikush që largohet nga përgjegjësia. Kemi shumë lojtarë të mëdhenj, edhe pse ndonjëherë duhet të mësojmë se si të fitojmë edhe pa Mauro. Ne nuk mund të kemi lojtarë të njëjtë në çdo ndeshje.

 “Ne na mungonte një lidhje midis Icardi dhe Radja Nainggolan, pasi herë pas here ka pasur boshllëqe të mëdha. Mauro pëlqen të shkojë përtej vijës, ndërkohë që nivelet e Palja nuk janë të shkëlqyera pas dëmtimit të tij të gjatë. Ne duhet të shmangim humbjen e topit në mënyrë naive menjëherë pasi ta fitojmë atë. “-përfundoi tekniku i zikaltërve.

Interi fitoi 2-1 ndaj Tottenhamit në një ndeshje të çmendur. Ishte Mattia Vecino ai i cili shënoi golin e fitores, ndërsa më parë kishin shënuar Eriksen e Icardi.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?