Oerd Bylukbashi/ Nëntë muajt e “pritjes së ëmbël” të Arta Markut‎

Aktualitet

Sot Arta Marku eshte nente muajshe ne krye te Prokurorise. Asnje bos rrjetesh kriminale nuk eshte kapur. Asnje minister, ish minister, deputet apo ish deputet i lidhur me krimin apo kriminel ne vete te pare, nuk eshte arrestuar e vene para drejtesise.

Ne nente muaj, Prokurorja e Perkoheshme (9 muaj e quajne perkohshmeri ?!) vetem ka flirtuar me qeverine. E vetmja detyre e saj ka qene t’ia nenshtronte prokurorine qeverise‎, duke vene dhe hequr prokuroret qe do apo nuk do Rama, apo mbyllur hetimet qe hapen ndaj qeverise. Detyra e saj e fundit do te jete qe te detyroje prokuroret qe te mblidhen e te zgjedhin anetaret e KLP qe do Rama.

U mbars reforma dhe polli nje hic te pafryme!

Fotografia e Oerd Bylykbashi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *