Alfred Ahmetcenaj/ Përgjysmohet numri nxënësve në rrethin e Matit.

0

Kryetari i PD-se per rrethin e Matit, Alfred Ahmetcenaj, ka reaguar sot ne diten e pare te shkolles, ne lidhje me kushtet dhe pergjysmimin e nxenesve nga viti 2013 ku studionin 1200 nxenes ne me pak se 6000 nxenes ne vitin 2018.

 

Ja postimi i plote i z Ahmetcenaj:

 

Te nderuar bashkeqytetar matjan, sot filloj viti i ri shkollor 2018-2019 e me kete rast deshiroje te ju uroj suksese te gjithe nxenesve e ne veçanti vogelushve te klases se pare.
Do te doja qe kjo dite te percillet me optimizem dhe gezim nga qytetaret matjane,por Edi Rama dhe qeverija e tij e ka braktisur Matin dhe matjanet prej 5 vitesh. Per te vertetuar kete mjafton fakti qe ne 5 vite te qeveris Rama numri i nxenesve eshte pergjysmur nga 1200 ne vitin 2013 ne me pak se 6000 nxenes ne vitin 2018.
Diskutohet mbyllja e 14 deri ne 16 shkollave ne bashkite Mat dhe Klos nderkohe qe qeveria nuk ka marre asnje mase mbeshtetese.
Turp dhe skandal kjo qeveri dhe ky Kryeminister duhen larguar nje ore e me pare-perfundon statusin e stij Kryetari i PD per rrethin e Matit.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

About The Author

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of