Basha: Ja bandat me të cilat është i lidhur Vangjush Dako. VIDEO

Aktualitet Politike

Kreu demokrat, Basha, ka sulmuar ashpër Vangjush Dakon nga Durrësi ku po mbahet mbledhja e përbashkët e grupeve parlamentare të opozitës.
“Nëse nuk do të kishim një prokurori si kjo e Durrësit që i vidhet posta e saj, nëse nuk do të kishim një kamikaze politke për kryeprokurore, sot Vangjush Dako duhet të kishte qenë në burg. Materialet hetimore tregojnë qartë se Dako në zgjedhjet e 2017 ka blerë votat dhe ka kërkcënuar qytetarët me bandat e tij. Aleanca personale me Lul Berishën, Plarent Dervishin, Emiljano Shullazin, por ka ofruar Ergys Cyrbjen në parlament.

Dihet mirë se për çfarë është vendosur Çyrbja deputet, sepse është lojëtar kyç për të plotësuar rivalitetin mes bandave. E di mirë Edi Rama dhe Vangjush Dako, duke nënkuptuar rivalitetin mes Shullazit dhe një biznesmeni të njohur me lidhje në PS për konfliktin për hotel Vollgen.

Per me teper ndiqni videon:

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?