Gazetari rus arrestohet teksa ishte duke raportuar live. VIDEO

0

Gazetari rus, Dmitry Nizovtsev është arrestuar gjatë raportimit direkt nga terreni. Protestuesit në Moskë kanë mbushur sheshet për të refuzuar reformën e pensioneve që po bën qeveria.

Edhe disa banorë të Shën Petersburgut janë në kundërshtim me këtë reformë. Por, një moment që mori vëmendje të madhe ishte arrestimi i gazetarit.

Ai po raportonte të rejat e fundit kur dy zyrtarë të policisë e kapën nga krahët dhe e drejtuan tek makina. Nuk dihet ende arsyeja përse Dmitry është arrestuar dhe nëse do qëndrojë gjatë në ambientet e policisë./ 55news/

Video

Навальный LIVE@navalnylive
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

About The Author