Çollaku/ Trualli Publik, shtitet apo jepet me përdorim, vetëm me vendim të Këshillit Bashkiak

Çeshtja e Teatrit eshte nje pirg abuzimesh,por me kryesori dhe themelori eshte uzurpimi/grabitja e prones publike ne Tirane.

Kushtetuta e Shqiperise dhe Ligji i VetQeverisjes vendore sanksionon qarte se Trualli Publik,shtitet apo jepet me perdorim,vetem me vendim te Keshillit Bashkiak (parlamentit te qytetit) me nje votim prej 3/5 (37 vota ne rastin e KB Tirane).

Ligji special Fusha eshte ligj per te rrezuar kushtetuten,vetqeverisjen vendore dhe per te bere Null mandatet e cdo te zgjedhuri ne parlamentitn e Tiranes,ne Keshillin Bashkiak.

Respektimi i Kushtetutes eshte detyrim pertej cdo detyrimi,respektimi i Kushtetutes perben dallimin nese jemi bashkesi civile qe rregullohet me rregulla apo komunitet qe jeton ne Xhungel,dhe sillemi si tribu ne kufirin e pertej te civilizimit.

0 0 vote
Article Rating
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments