Çollaku/ Është koha që kombi të ndalet dhe të reflektojë

Aktualitet

Nese vjen ora e prekjes se kufijve,
ka ardh ora e Bashkimit Kombetar…
_____________________________________

Kombit, me shpejtesi, po i afrohet nje situate e ngjashme me ate te 100 viteve me pare, me konferencen e Londres (me ate qe ia qepi aq keq kufijte Kombit).

Fatale eshte qe ne kete situate mungon qartesia strategjike dhe uniteti kombetar.

Fatale eshte shperthimi i idiotesive mitomane, pseudopatrioteve dhe sharlatanizmit politik.

Eshte koha qe kombi te ndalet,te mendoje e te reflektoje thelle, te flase mes vetit, te vendose e te sillet si nje i Vetem.

Eshte koha qe mendjet e #ndritura te #flasin e veprojne…e nese vonojne ose mungojne ta bejne, te #heshtin se per 100 vitet e ardhme Nuk do ti Duhen Askujt !!!

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?