Nga Basir Çollaku/ Ambasade Amerikane kundër SHBA në Tiranë.

Aktualitet Shkrime Te tjera

Ish-ambasadori Donald Lu dhe te vetet ne Ambasaden Amerikane ne Tirane, dhe drejtuesja aktuale e Ambasades Lejla, me axhende anti-Trump. Kunder Presidentit te USA dhe na dalin si ushtare te Xhorxh Soros. Ndaj gjeloset Rama si kapadai ndonese eshte gjitheakuzuar per baterdi trafiqesh dhe antiligjore.
Donald Lu
Muniz
Lejla Moisiu-Ones
Etj..
Te gjithe gojembyllur ndaj droges dhe banditeve qe kan pushtuar Shqiperine. Fundja ata nuk qeverisin teorikisht por praktikisht. Kater vite mojera ton droge asnje fjale. Bandat vrasese vine dore ne zgjedhje asnje fjale. Aq sa befasisht pandehje se ishim para viteve 90 ku skishim Ambasade amerikane. Por jo. Per ti krehur bishtin Rames dhe qeverise socialiste Don Lu, siç e therriste Rama (don eshte thirrje e dyshimte ne shqip) ishte gjithmone gati. Ne Shqiperi thenia e urte heshtja eshte flori eshte gjithnje profetike.
A mund te pyesim nese Edi Rama, si kryebeniamin i Sorros, ka korroptuar ambasadorin Lu dhe stafin e tij dhe pasardhesen??!
Sepse pagesat e Rames per nderkombetar ne miliona euro nuk jane me habi??!
Administrata Trump nuk ka kohe te merret me Tiranen si vend i vogel, por gjeopolitikisht eshte nje rruge e shumerrahur.
Ata te Ambasades dhe Hoyt Yee para tij kishin programin Rama ne koke dhe sorrosi, qeveria dhe krimi ne Shqiperi u bene aksionere bashke.

Te gjithe kunder shqiptareve dhe opozites. Shtypi amerikan ka shkruar gjate dhe Shpesh. Ambasadorha e re e pritdhme Kethleen Kavalec nje diplomate karriere pritet me shume interes dhe shprese. Ndonese dyshime ka per vijimesi. Largqofte nese axhenda “soros” ne Ambasaden amerikane ne Tirane vazhdon siç dyshimet jane plot. Per USA mbase nuk eshte problem. Por per ne po. Sepse kjo do te thote te kemi kryeministra Emiljani Shullazin, Drutan Dajtin, Lul Berishen, apo Bajret e ngjarjeve te Shkodres.

Ky kontribut anti-Trump dhe pro-Soros i Ambasades amerikane ne Tirane fatkeqesisht sjell dhe nje mekje te proamerikanizmit ne Shqiperi. Keta perfaqesues diplomate qe punojne kunder Presidentit te tyre çfare do na shpresojne ne..?! Sepse Ambasada amerikane ka punuar kunder SHBA..Ky problem amerikan ne Tirane, korigjohet ne Uashington, nese jo ramokracia eshte duktatura e re nen te cilen do te jetojme. Deri sa te kujtohemi ne qytetaret shqiptare, se shkrepesja eshte mjet ideal demokratik per tu perdorur..

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?