Nga Ina K. Zhupa/ Çmimi “ Personazhi më shumë i shfaqur në tv shqiptare për sezonin 2017-2018” i shkon mashtruesit, Erion Veliaj ( Betoni).

0

Çmimi “ Personazhi me shume i shfaqur ne tv shqiptare per sezonin 2017-2018” i shkon show man, mashtruesit te bashkise, Erion Veliaj ( Betoni).

Pas cmimeve të paguara dhe fallso që blen vetë lart e poshtë, po i japim Veliajt cmimin e merituar si “Personazhi më shumë i shfaqur në tv shqiptare në sezonin 2017-2018”. Cmimi është një mikrofon mund të vij ta tërheq kur ti qëlloj që të jetë në Shqipëri për xhirimet e rradhës.

Nga AMA (Autoriteti i Mediave Audiovizive) jëne marr oret zyrtare te trasmetimit që bejnë në televizion, personazhet mediatik burra me të njohur dhe me peshë ne tv, në fushën e debateve dhe emisioneve politike. Pavarësisht profesionit të tyre, pavarësisht se kanë emisione të rregullta dhe shume të ndjekura përseri Veliaj që paguhet për të bërë kryebashkiakun, ja u kalon si personazh që shfaqet më shumë se ata ne tv. Në videon mëposhtë do të gjeni të llogaritura dhe të krahasuara orët mediatike te tyre. Kujtojmë që në llogari nuk janë përfshirë emisionet e ndryshme të Veliaj që nga mirëmengjes me Bashkimin, deri në emisionet e mesnatës për cdo temë.

Nga cilësia e komunikimit është i fundit sepse ka vetëm propagandë dhe mashtrime dhe ju kerkojmë ndjesë profesionistëve që i krahasojmë me të por vetëm nga orët që i shikojmë në tv.

Pra ne jemi të detyruar që ta shikojme 150 minuta cdo ditë në ekran. Edhe kur është jashtë me pushime, edhe kur është jashtë me dasma vip, me udhëtime qejfi dhe udhëtime biznesi për kullat, ne përsëri e shikojmë me kaseta gati në televizionet tona duke “punuar”.

.

Pas cmimeve të paguara dhe fallso që blen vetë lart e poshtë, po i japim Veliajt cmimin e merituar si “Personazhi më shumë i shfaqur në tv shqiptare në sezonin 2017-2018”. Cmimi është një mikrofon mund të vij ta tërheq kur ti qëlloj që të jetë në Shqipëri për xhirimet e rradhës.Nga AMA (Autoriteti i Mediave Audiovizive) jëne marr oret zyrtare te trasmetimit që bejnë në televizion, personazhet mediatik burra me të njohur dhe me peshë ne tv, në fushën e debateve dhe emisioneve politike. Pavarësisht profesionit të tyre, pavarësisht se kanë emisione të rregullta dhe shume të ndjekura përseri Veliaj që paguhet për të bërë kryebashkiakun, ja u kalon si personazh që shfaqet më shumë se ata ne tv. Në videon mëposhtë do të gjeni të llogaritura dhe të krahasuara orët mediatike te tyre. Kujtojmë që në llogari nuk janë përfshirë emisionet e ndryshme të Veliaj që nga mirëmengjes me Bashkimin, deri në emisionet e mesnatës për cdo temë.Nga cilësia e komunikimit është i fundit sepse ka vetëm propagandë dhe mashtrime dhe ju kerkojmë ndjesë profesionistëve që i krahasojmë me të por vetëm nga orët që i shikojmë në tv. Pra ne jemi të detyruar që ta shikojme 150 minuta cdo ditë në ekran. Edhe kur është jashtë me pushime, edhe kur është jashtë me dasma vip, me udhëtime qejfi dhe udhëtime biznesi për kullat, ne përsëri e shikojmë me kaseta gati në televizionet tona duke “punuar”.

Posted by Ina K. Zhupa on Sunday, August 19, 2018

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

About The Author

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of