Nga Basir Çollaku/ Pavarësia e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit dhe “Dora e Ngrohtë” e Partisë Socialiste..

Jane 12 antare te Komisionit te Pavarur te Kualifikimit, ose vettuesit e prokutororeve dhe gjyqtareve, per te cilet jemi heshtur se e dine ata qe i kane zgjedhur. Madje kur vene dore nderkombetaret ne per dreq behemi me te urte se hiçi. Profesionalisht perberesit e kesaj trupe, shumica jane ne fillesa e nuk eshte se kane lene gjurme as per mire e as per shume mire, aspak per shkelqyeshem, ne sistemin e drejtesise. A kane lidhje politike?! Sigurisht jane prodhime nderesh. Dora e ngrohte e Partise Socialiste nuk ka munguar aspak ne kontributun e saj promovues..
Jane thjesht informacione krejt transparence per çdo kerkues online..

Firdes Shuli, eshte nje ish-gjyqtare ne Gjirokaster e shkarkuar per akuze per korrupsion.
Brunilda Bekteshi juriste ne OSHE, sigurisht ne gjithe ate katrahure tenderash e akuzash nga opozita deri ne perfshirjen e ndereve tenderash nga ky institucion ndertuesit te viles se Edi Rames ne Surrel. Duket se miqesite e karrieres kane nje burim te shendetshem prane mazhorances.
Roland Ilia ka qene me heret kandidat e G99 per deputet, duke kujtuar se ky formacion politik eshte krijesa e Erion Veliajt, ndonese arritja elektorale e tyre ishte 0.7 perqind…
Valbona Sanxhaktari ish shefe kabineti e ministrit te PS Luan Memushi. Pune serioze dhe korrekte por detyre me mandat politik. Sigurisht per kujtese qeverine e PS, jo djathtas
Pamela Qirko ose Balluku motra e Belina Ballukut dretoresha e ANTA e vene nen akuze te shpeshte nga opozita per pune delikate ne Rinas…
Alma Faskaj bashkeshorte e Ish drejtorit te krimit te organizuar kur minister ishte Sajmir Tahiri.
Lulzim Hamitaj, avokat ne Rome ka punuar ne te njeten zyre me avokatin Engjell Agaçi, sekretari i pergjithshem i Keshillit te Ministrave ?!!!
Olsi Komiçi ish-punonjes ne Kryministrine e z. RAMA, ne sektorin antikorrupsin i proceduar penalisht per shperdorim detyre.
Etleda Çiftja bashkeshorte e ish badigardit te Fatos Nano, aktualisht punonjes ne garde
Jane edhe dy pyetje, a eshte takuar Genta Bungo me Olsi Ramen kur filluan shkarkimet ??!!
Nje tjeter pyetje edhe per juristen e OSSHE nje pyetje publike a ka marre pjese ne tenderat e kesaj kompanie per blerje energjie?!?!
Tani sherri brenda mazhorances eshte krisur. Ne kishim ne fiilim te te quajtur Reforme nje liste lista “xhafa” Tani e ka marre Rama ne dore procesin dhe nga frika e ministrit po djeg edhe njerzit e tij si nje prokuror dhe nje gjykates kohe me pare, te angazhuar dhe investuar majtas..

No Comments on "Nga Basir Çollaku/ Pavarësia e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit dhe “Dora e Ngrohtë” e Partisë Socialiste.."

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *