Bashkia e përmbytur, Veliaj mburret për sheshin

Aktualitet

Bashkia e Tiranës është përmbytur nga reshjet e fundit dhe pamjet e fundit e dokumentave që thahen korridoreve e dëshmojnë këtë. Nënkryetari i PD, Edi Paloka, që e ka zbuluar këtë situatë, e cila është mbajtur e fshehur nga kryebashkiaku që propagandon vetëm arritje, ashtu si edhe sot me sheshin “Skënderbej”, deklaron se “i vetmi çmim që mund të marrin dhe ta meritojnë plotësisht Rama dhe Veliaj është ai i pafytyrësisë dhe hajdutërisë bashkë.”

“Vetëm dy ditë pasi Tirana u përmbyt, – shkruan paloka, – kur dhe “saçi” që këta e quajnë shesh, u kthye në kënetë llumi, kur dhe vete ambientet e bashkisë u përmbytën, pikërisht për shkak të “saçit”-“shesh”, kane guximin të dalin e të mburren.

5 milionë euro e paraqiten projektin e parë të “saçit” dhe megjithëse dhe aty kishin llogaritur të vidhnin më shumë se gjysmën e parave, si gjithnjë nuk u ngopën dhe nga 5, e çuan në 25 milionë euro vjedhjen. Pastaj nga paratë e vjedhura, paguajnë për të marrë dhe çmime. Siç paguan me paratë e kanabisit ata që deklaronin se nuk ka kanabis në Shqipëri. Vjedhin 25 milionë dhe sot thonë “nuk kemi para për Teatrin …


Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?