Fiter Bajrami/ Një urim nga ish-kryeministri Sali Berisha

0

Ish-Kryeministri Sali Berisha i ka dërguar një mesazh urimi, besimtarëve myslimanë sot me rastin e festës së tyre të Bajramit.

“Gëzuar Bajramin! – shkruan Berisha në Fb. – Të dashur miq, pas agjërimit të muajit të madhnueshëm të Ramazanit, besimtarët myslimanë shqiptarë festojnë sot në këtë ditë të bekuar, Bajramin.

Le të urojmë nga zemra të gjithë së bashku që I Gjithfuqishmi të pranojë dhe të shndërrojë, sakrificën e tyre në mirësi, paqe dhe harmoni për ata, familjet e tyre dhe mbarë kombin tonë. Gëzuar!” përfundon mesazhi.

 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

About The Author