Tërmet në Vlorë…

Aktualitet

Vlora është goditur sërish nga një tërmet me magnitudë 3.1 ballë ditën e sotme. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit (IGJEUM) epiqendra e tërmetit ka qenë pranë fshatit Beshisht, rreth 12 km nga Vlora.

Thellësia e tërmetit ka qenë 26 km, ndërsa nuk ka raportime për dëme materiale apo të lënduar.

Kujtojmë se jugu i vendit është lëkundur shpesh kohët e fundit nga tërmetet.

 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?