Komike/ Deputetët e rilindjes ia mbathin nga parlamenti. VIDEO

Aktualitet Politike

Kjo që po ndodh me mazhorancën qeverisëse në Shqipëri është një situatë e paprecedentë në historinë gati 30-vjeçare të demokracisë shqiptare.

Pas dy ministrave të brendshëm të lidhur me drogën, njëri prej të cilëve vazhdon të jetë në detyrë, mazhoranca sot ka vepruar në një mënyrë të paprecendtë.

Ka braktisur punimet e Kuvendit.

Nuk kishte ndodhur ndonjëherë në historinë e Kuvendit të Shqipërisë, që mazhoranca të largohej nga salla e parlamentit dhe të mbyllte edhe transmetimin e fjalimeve të opozitës.

Por mazhoranca e udhëhequr nga Edi Rama, pas veprimeve të çuditshme arrin deri sa të largohet nga Kuvendi, duke braktisur edhe tempullin e demokracisë.

“Ik ik ik…” Rama largohet me thirrjet e opozitës. PD dhe LSI qëndrojnë në Kuvend

syri.net

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?