Rilindasit refuzojnë të dënojnë dhunën policore ndaj Bledi Kasmit!

0

Kryetarja e Komisionit të Medias paraqiti sot në Komision nje draft deklaratë ne lidhje me dhunën e ushtruar nga kryeredaktorit të gazetës Rilindja Demokratike.

Deklarata kërkon:

1. Thirrjen me urgjencë në seance dëgjimore të z. Bledi Kasmi, ditën e hënë, dt 4 Qershor 2018;

2. Zbardhjen me përparësi të kësaj ngjarjeje të rëndë për lirinë e shtypit dhe sigurinë e jetës së gazetarëve.

3. I bëjmë thirrje Kryeministrit Edi Rama dhe ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj të dënojnë dhunën policore ndaj Kryeredaktorit të gazetës opozitare, Bledi Kasmi dhe të distancohen nga çdo akt dhune, shantazhi dhe intimidimi që iu bëhet gazetarëve dhe punonjësve të medias.

Por deputetët e Partisë Socialiste refuzuan të firmosin dekalratën e propozuar nga kryetarja e komisionit z.Vokshi. Asnjëri prej deputetëve të Partisë Socialiste nuk e denoi dhunën policore ndaj gazetarit Bledi Kasmi.

Drejtpërdrejt nga Komisioni i Medias, Albana Vokshi Kryetare e Komisionit.

Posted by Partia Demokratike e Shqipërisë on Wednesday, May 30, 2018

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

About The Author