Sërish drogë me avion nga Shqipëria drejt Italisë/ Shtatë të arrestuar

Aktualitet

Shtatë arrestime, kilogramë kokaone, marihuane dhe hashashi gati për t’u shpërndarë, një avion privat i sekuestruar: Ky është bilanci i një superoperacioni në vazhdim në Itali që ka nisur në agim të së premtes i udhëhequr nga Karabinieria e Riccione nën drejtimin e Antimafias-s së Bologna.

Media italiane njofton se bëhet fjalë për një rrjet të përbërë nga shtetas shqiptarë të lidhur me trafikun ndërkombëtar të drogës në Itali dhe veçanërisht në rivierën romanjole.

Droga mbërriti nga Shqipëria nëpërmjet një avioni të vogël që u sekuestrua. /SYRI.NET

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?