Një artiste dhe balerinë si Geraldina Gryka që na nderon të gjithëve. FOTO

Art

Geraldina eshte nje vajze modeste dhe shume e talentuar. Ajo qe e vogel ka studiuar dhe eshte aktivizuar me balet ku sot numeron nje numer jo te vogel aktivitetesh ndersa eshte shperblyer dhe me cmimet perkatese. Transparenca dhe objektivi i saj profesional jane pasion i skenes dhe deshire artistike per te permbushur akoma me shume ne te ardhmen e afert. Ajo ka ndikuar ne disa koncerte dhe ka shkelqyer duke bere krenare shume shqiptare .

Energjia dhe vetbesimi i saj jane element te forte per te orientuar shume te rinj pas vetes permes suksesit te arritur. Aktivitetet e saj kane perfshire disa vende te Europes ,vleresuar si nje nder balerinat me te mira te momentit. Geraldina vetem 16 vjec ka kontribuar mjaftueshem ne boten e artit duke arritur te permendim influencen e saj artistike dhe duke shpallur konkurence te hapur me moshataret e saj. Si ne cdo familje shqipetare ka filluar te ndertohet si artiste pak nga pak duke qene e kushtezuar edhe nga mundesite apo pamundesite por guximi dhe zgjuarsia e saj ka diferencuar pikerisht rrugetimin dhe shfaqur rezultatet aktuale.

Geraldina aktivizohet edhe ne muzike gjithashtu,pelqen sportin dhe eshte mjaft energjikesi tip,e dashur dhe e sjellshme ne gjithe pikepamjet e jetes. Ajo ka nje suport te jashtezakonshem,familjen e saj por dhe miqte afert dhe njerezit e mbeshtesin fort artin e saj. Geraldina se shpejti do jete e organizuar ne koncerte te tjera ne Gjermani, France , Itali etj. Shkelqimi dhe atraktiviteti i saj eshte e lindur per tu bere artiste e madhe e kombit shqipetare. Ne i urojme suksese./ SPRINT.AL/

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?