Historike/ Presidenti i Koresë Veriore, Kim Jong-un dhe ai i Koresë Jugore, Moon Jae-in janë përqafuar gjatë takimit të tyre

Presidenti i Koresë Veriore, Kim Jong-un dhe ai i Koresë Jugore, Moon Jae-in janë përqafuar gjatë takimit historik të tyre.

Në samitin ndër-korean ata riafirmuan angazhimin e tyre për të përfunduar denuklarizimin e gadishullit korean.

Në samit, krerët e dy Koreve kanë rënë dakord t’i japin fund Luftës koreane, pas 65 vjetësh.

0 0 vote
Article Rating
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments