Boks/ Amir Kan, i janë dashur vetëm 40 sekonda për të mundur Fill LeGreko. Video

Sport

Në duelin e zhvilluar në “Eko Arena” të Liverpulit, sapo ra gongu nisi një breshëri grushtesh ndaj rivalit LoGreko, që u rrëzua dy herë në tapet që në raundin e parë, duke detyruar gjyqtarin ta ndalë sfidën pas 40 sekondash.

Kjo ishte fitorja e parë e Kanit pas 5 vitesh para publikut të tij dhe tashmë synon një duel për titullin kampion ndaj Kell Bruk, që ishte në stadium për të parë sfidën. Ndryshe Amir Kan regjistroi fitoren e 32-të në karrierën e tij, ku ka edhe 5 humbje.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?