Departamenti Amerikan i Shtetit: : Edi Rama po fundos Shqipërinë

‘Korrupsioni ishte i përhapur në të gjitha degët e qeverisjes në Shqipëri’, thuhet në raportin e Departamentit të Shtetit për vitin 2017.

Në lidhje me këtë dokument ka reaguar edhe kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili. Me një shënim në Facebook, Vasili thotë se ‘SHBA ka lëshuar alarmin, se Edi Rama po e fundos Shqipërinë’.

Ja çfarë shkruan Petrit Vasili në Facebook:

Amerika lëshon alarmin: kryeministri po fundos vendin.

Departamenti Amerikan i Shtetit, nxjerr në dritën e diellit kalbësirën shtetërore, që ka ndërtuar kryeministri.

DASH tregon qartë se sa skandaloze është kapja e medias dhe autocensura e saj. Lindja e ERTV si televizion i ngjajshëm i Sadam Husejnit dhe nënshtrimi i turpshëm i televizioneve, që transmetojnë atë janë produkti i kryeministrit hajdut dhe manipulator i lirisë së medias.

DASH tregon se praktikisht zgjedhjet janë shkatërruar nga blerja e votës.

Korrupsioni ka pllakosur çdo degë të qeverisjes pasi frymëzuesi më i madh i korrupsionit është vetë kryeministri.

Reforma në Drejtësi është shkatërruar dhe tashmë drejtësia e kryeministrit garanton që ai dhe ministrat të mos hyjnë në burg, por njerëzit e thjeshtë e pa pushtet të burgosen pa faj si qytetaret kuksianë.

Tashme çdo qytetar, por edhe gazetar e ka të qartë alarmin që vjen nga Amerika.

Ky kryeministër i mbërthyer nga droga dhe krimi dhe i shantazhuar prej tyre haptas në parlament, media e kudo është thjesht një peng i tyre dhe rrënues i vendit.

Koha nuk pret.

Shqiptaret janë pa drejtim#

 

0 0 vote
Article Rating
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments