Rekomandimi i KE, Rama: Një fazë e re historike përgjegjësish të mëdha. VIDEO

Aktualitet

Një ditë pas vizitës së shefes së diplomacisë evropiane në Tiranë, Federica Mogherini, Rama deklaroi se tashmë jemi në një fazë të re historike përgjegjësish të mëdha është hapur para nesh.

Nga foltorja e Kuvendit  kryeministri Edi Rama,  në fokus të fjalimit të tij tha se është rekomandimi pozitiv i Komisionit Europian i cili i rekomandon Këshillit të Europës çeljen e negociatave të anëtarësimit mes Shqipërisë dhe Bashkimit Europian.

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *