Publikohen video të një rakete të lëshuar nga luftanija franceze kundër Sirisë.

0

Ministrja franceze e Mbrojtjes,  Florence Parly, publikoi një video të një rakete të lëshuar nga luftanija franceze kundër Sirisë.

Ajo tha se shënjestra ishte një uzinë për prodhimin e armëve kimike në vend, një nga tre piketat e goditura nga aleatët SHBA, Britania dhe Franca.

 

 

 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

About The Author