Nga Elio Laze/ Më zhgënjeve Ditmir

Aktualitet Shkrime

More nje shishe me uje dhe godite opoziten sot. Xhest qe nuk te shkon. Ti mund te besh shume me shume se kaq. Mbaj mend qe ne fushaten e fundit ku ishe drejtues politik i qarkut te Shkodres ti drekoje dhe darkoje me te sapo liruar nga burgu per vepra te renda penale. Njerez qe levizin me makina te blinduara per shkak se ne CV e tyre kane vrasje, plackitje, gjobvenie, trafik droge etj. Ata duhet te te kene mesuar te jesh me gangsterr Diti. Nuk goditet opozita me uje.

Merr pushken dhe bjeri. Ashtu sic bente dikur Sulejman Bushati, ish-­sekretar i Parë i Komitetit të Partisë së rrethit të Shkodrës, por dhe anëtar i Komitetit Qendror të PPSH­-së. Ashtu sic te mesuan miqte e tu kriminele. Vriti or mik vriti.
Por ti ske takat ta besh kete Diti. Je shume i brishte. Horrlliqet e tua shkojne maksimumi deri ne ndonje bordello burrash ne Brazil ose psh te emerosh kusheriren e dyte Odeta Barbullushi si shefe kabineti ose te besh ndonje vjedhje te vockel.
Eshte sport per burra Diti te godasesh opoziten. O behu si yt ate, o behu si miqte e tu kriminele ose ik nja nje jave ne Brazil te qetesohesh.
Ta them pa te keq. Me dukesh cun i mire dhe i brishte dhe nuk dua qe lekura jote e lemuar te rrudhet nga keto strese.
Bej ate qe ben me mire Diti. Pri nje bilete per ne Brazil!

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?