Falsifikim skandaloz i Prokurorisë për të arrestuarit e Kukësit

Aktualitet

Të arrestuar me urdhër të Edi Ramës dhe në mes të natës, 23 kuksianë që morën pjesë në protestën epike të 31 marsit kundër vendosjes së taksës në Rrugën e Kombit, do të dalin nesër në orën 9:00 para gjykatës ku do të njihen me masat a sigurisë.

Por ajo që bie në sy në dokumentin e Prokurorisë së Kukësit është fakti se, thuhet se arrestimet janë bërë në orën 10:00 të mëngjesit.

Një falsifikim skandaloz i bërë nga institucioni i akuzës, ai i cili duhej të garantonte hetim të njëanshëm dhe të drejtë, por që është kthyer në një zyrë e paradhomës së Edi Ramës.

Image

© SYRI.net

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?