Protesta në Rrugën e Kombit, i vihet zjarri kabinave. Video

Aktualitet

Mijëra qytetarë të Kukësit, Hasit, Tropojës dhe nga Kosova janë bërë bashkë sot kundër vendosjes së taksës për të kaluar në Rrugën e Kombit.

Fillimisht policia sulmoi protestuesit, por këta të fundit qëndruan duke mos u tërhequr.

Pasi kanë thyer policinë, protestuesit kanë shkatërruar autobandin e vendosur për të mbledhur taksën nga banorët.

Më pas ata i kanë vendosur zjarrin traut të doganës.

Image

 

 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?