Erald Shulla/ Gjithë këto ide dhe kriticizëm se çfarë i duhet dhe si duhet PD!

Aktualitet Te tjera

Gjithë këto ide dhe kriticizëm se çfarë i duhet dhe si duhet PD!
Shyqyr që ka dhe janë.
Kjo tregon që lidershipi i saj ka instaluar dhe këtë nuk e mohon dot askush demokracinë e brëndëshme. Asnjë kritikues nuk është përjashtuar por as janë sulmuar nga kryetari i partisë. Përkundrazi janë ftuar prej tij në çdo mundësi që i është dhënë në publik.
E gjithë dëshira për të pasur një parti demokratike, tashmë është.
Po të shohim pak nga kundërshtarët tanë si funksionon, do shohim çdo kritikues të Ramës nuk gjendet më pjesë e PS.
Pra sot kemi një lider që pranon kritikat dhe e kemi dëgjuar në deklarata publike ku është shprehur që ndaj gabimeve reflekton.
Disa prej ideve që janë hedhur është edhe rikthimi në krye të PD i liderit historik Doktor Sali Berishës. Si i vetmi që mund ta nxjerr nga kjo gjëndje që PD është. Doktor Berisha i është përgjigjur shumë her kësaj pyetje apo kërkese. Doktor Berisha si politikani jo vetëm me eksperiencën më të madhe në politkën tonë por dhe me talentin e lindur po na e tregon të gjithëve se cila është rruga që duhet të ndjekim për të dal nga kjo situat.
Ka bërë thirrje disa her për bashkim. Nuk ndal për asnjë çast luftën ndaj qeverisë.
I vetmi që nuk ankohet asnjëher të vetme për gjërat e brendëshme.
Shembulli më i mirë është të mbështesim PD dhe liderin e partisë Z.Lulzim Basha ashtu siç Doktor Sali Berisha nuk ndalet dhe lodhet së bëri si askush tjetër.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?