Çollaku/ Xhafaj që kërkon zyrë te DEA në Tiranë, si prifti që kërcen nga belaja

Aktualitet

Mbeshtes kerkesen e Fatmir Xhafes per instalimin e DEA (antidroga amerikane) me zyre ne Shqiperi.

Ka vetem nje paradoks. Me kete paradoks Xhafa i kundervihet Rames per suksesin e luftes ndaj droges dhe trafikut te saj.
DEA instalohet kur problemet e droges dhe trafikut jane te renda.
Rama e qeveria ne Tirane ka shpallur se lufta ndaj droges ka perfunduar me sukses.
Ministri Brendshem kerkon te instalohet zyre DEA ne Tirane.

Tani keta duhet ta ndajne mendjen ose kane sukses ndaj droges e nuk ka nevoje per DEA,ose eshte gjendja rende dhe ka nevoje urgjente per DEA.

Une besoj te dyten.
Situata eshte aq rende sa ne Shqiperi instalohet DEA amerikane e antodroges.

Por Xhafa flet ndryshe ne Tirane e ndryshe ne Washington.

Varianti me i besueshem eshte se eshte dhene ultimatum,
DEA do te instalohet…por per tu ruajtur piken e fudnit te erzit lejojne ministrin ta kerkoje vete !!!

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?