Basha: Dita e zgjimit të madh për të mposhtur diktaturën e krimit

Aktualitet

Nga Kryegjyshata Botërore Bektashiane, pasi ka uruar shqiptarët për festën e Sulltan Novruzit, Basha ka kujtuar se “22 Marsi mbart një rëndësi të veçantë, historike në jetën e shqiptarëve”

“Kjo është dita e fitores së dritës mbi errësirën. Por është edhe 22 Marsi historik, dita kur shqiptarët u bashkuan dhe mposhtën errësirën dhe tiraninë, diktaurën më çnjerëzore që varfëroi dhe shtypi jetën e miliona shqiptarëve- tha Basha.

Ëshët dita e triumfit të madh, por edhe e zgjimi të madh për të mposhtur diktaturën e krimit, për të marrë fatin tonë në dorë dhe çuar vendin drej Shqipërisë së lirisë, dinjitetit, punës dhe demokracisë europiane.”

 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?