Grupi besnik i Putin arrin në Serbi. Ja si quhen ata. (FOTO)

Bota

Dhjetëra pjesëtarë të grupit rus “Ujqërit e natës” kanë nisur turneun e tyre “Ballkani rus” me furgonë, ndërsa motoristët kanë mbetur në Rusi, për shkak të motit të ftohtë.
“Ujqërit e natës” janë të njohur për nacionalizëm dhe besnikëri ndaj presidentit rus, Vladimir Putin.

Qyteti Shid i Serbisë ka qenë ndalesa e tyre e parë, ku kanë nderuar ushtarët që kanë vdekur në Luftën e Dytë Botërore.
“Ujqërit e natës” kanë vazhduar rrugën për në Banja Llukë, ndërsa në Beograd do të kthehen më 27 mars.
“Ujqërit e natës” janë nën sanksione të SHBA-së për shkak të rolit të tyre në luftën e separatistëve pro-rusë në lindje të Ukrainës.
Më herët, ministri për Siguri Kombëtare i Bosnjës, Dragan Mektiq, e ka kritikuar këtë grup, duke thënë se ai synon të frikësojë serbët e moderuar të Bosnjës dhe joserbët, përpara zgjedhjeve në tetor.

Imazh i ngjashëm

Rezultate imazhesh për night wolves motorcycle club

Imazh i ngjashëm

Imazh i ngjashëm

Le ministre russe de la Dfense Sergue Chogou ( bord de la premire voiture) passe les troupes en revue le 9 mai 2015 sur la place Rouge de Moscou, pour le 70e anniversaire de la victoire sur l'Allemagne nazie

voxalbaniae.com

 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?