Luleshtrydhet përmirësojnë shëndetin e syve pasi nxisin të pamurit e qartë.

Shendet

Për të pasur metabolizëm dhe imunitet të plotë, luleshtrydhet janë ideale për t’i konsumuar.

Ngrënja e luleshtrydheve sjell përfitime të shumta shëndetësore, një nga to është dhe parandalimi i plakjes si dhe mban larg rreziqet nga sëmundjet e kancerit.

Kjo për shkak se përmban antioksidantë, që përveç kësaj largon dhe kolesterolin e keq ndërsa rregullon qarkullimin e gjakut dhe përmirësojnë shëndetin e syve pasi nxisin të pamurit e qartë.

Luleshtrydhet nëse konsumohen në sasi të mjaftueshme dhe të kombinuara më qumësht dhe fruta të tjera, sjellin edhe në një përmirësim të peshës tuaj.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?