Nga Albina Deda Gjoci/ Dëgjo mirë Edi Rama!

Aktualitet Shkrime Te tjera

Nuk ka me turp te shikosh ne ekran Kryeministrin e vendit tend komplet te droguar tek glorifikon aksione kunder droges!
Eshte paradoks te degjosh Edi Ramen te flase per veting politik e drejtesi kur ai eshte shpikesi e perfituesi i 20 perqindesheve ne kurriz te ç’do ndertuesi.
Eshte lemeri te flase ky njeri per familje,edukate e njerezi kur jane te perboteshme bëmat e tij te dhunshme e preverse sistematikisht.
Eshte genjeshtra me banale te besosh se ky rob i çartur nga trute e dashka Shqiperine,kur nen sundimin e tij ka prodhuar skandale me shume se juntat fashiste ku mjafton Narko shteti te cilin e din i gjithe mileti.
Dhe ai prape guxon me marrezi e pafytyresi te beje aktorin e nje teatri absurd qe edhe me i indoktrinuari nuk e beson.
Si guxon ti njeri i marre e i mbingarkuar nga narkotiket te mohosh qe je prej 23 vitesh sistematikisht i bombarduar nga droga te renda.A mos deshiron te ballafaqohesh me deshmi okulare kur si kryetar Bashkie i Tiranes udhetoje ne Prishtine e mbylleshe me drogaxhinj rrugaçe ne suiten e Hotel Grandit ku pas superdrogimit miqte tu detyroheshin ne mungese te kokaines te shtypnin paracetamol e depon qe ti ne pavetedije i blije sa frengu pulen.
Ti je turp njerezor o njeri qe askush nuk deshiron te te kete as ne lagje e jo me ne krye te piramides se pushtetit.
Ti mbreme dole nga kryqi ne dezekuiliber dhe fyeve dr.Berishen.
Se ai te tmerron.
Se ai te njeh mire.
Berisha eshte jo vetem armik i seres tende,klone te deformuar preverse te diktatures por dhe skaneri mjeksor,politik e njerezor i tipave
si ti.
Degjo mire ti Edi Rama!
Diktatoret preverse si ty kane nje zanat dhe nje fat.
Kane zakonin qe ne fundin e tyre ne pragngordhje te behen me te dhunshem e me mitomane.
Ndersa fundi dihet..!

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?