Olsi Rama ka paguar kapar 4.2 milionë euro për kokainën e kapur në Portin e Durrësit

Aktualitet

Vëllai i Kryeministrit Rama, Olsi Rama, jo vetëm garant, por ai është ndërmjetësi për çmimin e drogës për të cilën u paguan kapar 4.2 milionë euro! Olsi dhe vëllai i tij Edi janë të skeduar për lidhje të vjetra bogotiane!” – Ky është denoncimi i fortë publik që bën sot ish-kryeministri Sali Berisha në rrjetet sociale lidhur me futjen në Shqipëri të 613 kg kokainë, që u kapën në portin e Durrësit.

“Lexoni mesazhin e zyrtarit të larte dixhital!”, shkruan Berisha më tej, duke postuar mesazhin e mëposhtëm:

“Pershendetje Dr po ju shkruaj lidhur ngarkesën prej 614 kg kokainë të pastër nisur me konteiner me banane ne adrese te Arbi Garden me pronar Arber Cekaj . Jeni shume i sakte ne deklaratat tuaja Se Garantorë për gjithçka ka qenë z. “Olsi Rama” faktikisht i vllai i tije kryeminister Edi Rama.

Qe te dy Edi dhe Olsi kane lidhje te forta dhe te hereshme Kolumbi me grupet e droges ne kete vend dhe po te pyeten autoritetet do te dalin vizitat e tyre nder vite ne Bogota.

Por eshte Olsi Rama ai i cili perveç garancise, ne kete raste ka afruar vet dhe kontaktet ne Kolumbi si dhe çmimin dhe ofertën. Çmimi fillestar i blerjes si kapar te themi ka qenë më 7000 € kg x 600 kg = 4 milion euro. Për këtë ngarkesë janë paguar 4.2 milion euro për ta nga dy njerze shume afer me Ramen njeri prej tyre thuhet se esht drejtori i fuqishem i OSHE Çela. Kurse per personin tjeter qarkullojne emrat e zyrtarve te larte socialist,njeri minister tjetri kryetar bashkie por ende nuk dihet esht e sigurte.

Te dhena te plota si per rolin e Olsit ashtu dhe per paguesit e ngarkeses ka policia federale e Kolumbise por duhet te kete edhe DEA qe bashkpunon shume ngushte me kete Agjensi ! Ne ministrine e brendeshme dhe kryeministri ka rene damllaja,Rama i dine keto ndaj dhe deklaroj per te mbrojtur veten dhe vlla Olsin,qe ne fillim se operacioni ishte pune vetem e policise dhe doganes shqiptare,pra deshi te thote se droga u zbulua aksidentalisht,te kunderten e asaj qe deklaroje ne mengjesin e dt 27 shkurt Fatmir Xhafa i cili i dispononte te dhenat e derguara nga policia federale kolumbiane”

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?