Nga Enkelejda Veliu/ Mbase dhe ti Lul s’je aty ku duhet.

Aktualitet Shkrime Te tjera

E shoh PD-ne, jo mire.
Te tkurrur dhe te vogel, si kurre ndonjehere.
Njerez, qe japin mend, kur nuk kane, qe emerohen, pa garuar, qe xhepin e kane ngrohur, gjithmone te “siset” e PD dhe qe prape, vazhdojne te flasin.
E shoh si nje trung, qe po e thajne..
Fillimisht i thane gjethet, me tej filluan te thajne kercenjte me shpresen, se dicka do te mbese te rrenjet qofte edhe nje.
Ky mishmash politik, ku mpleksur jane te gjithe, gruaja, kunati, miqte, dhe ata pak idealiste, qe perpiqen te shpetojne cte munde..
Ne te njejten barke, qe po fut uje dhe po zhytet, jane ata, te klasifikuar, te paprekshmit..Zeuset e partise.
Lufte.
Harqe, shpata, thika pas shpine.
Te gjithe ,njeri kunder tjetrit.
Dhe une populli rri i kruspulluar dhe me shume.
I varferuar dhe me shume.
Po pres te me duan te dyja palet.
Nuk e di,sa mund te doje Genci..Ruli, pasi akoma ia kujtojne historite, apo nuk i ka…uaaauuuu
Nuk e di sa mund te doje Genci..Pollo.
Pasi historite e gjyshit te tij, akoma sjane harruar.
Nuk e di, sa mund te doje, Ridvani apo Sheferedini…ku historite me miliona, skane te mbaruar..
Te gjithe, pa perjashtim te gjithe, me kujtoni ato vitet 90..
Ku te gjithe pasi iken nga kooperativa, futen ne xhep, kush nje tulle,e kush nje gozhde..
Por prape kthej…kur shoh kush me perfaqeson.

Gagacer dhe te lodhur!
Arrogante dhe te pamencur.
Thua te jete rastesi, qe te mos i gjejme dot karriges se duhur, b…e duhur?!
Mbase dhe ti, Lul sje aty ku duhet.
Sepse fjalet, nuk te perkojne fare, me veprat.
Ne fakt ste njoh…
Dhe ti sme njeh.
Por dua te besoj, qe nuk je ti, ai qe ata thone…

Ndaj, verteto te kunderten, e asaj qe thone per Ty..
-Me bind..!
-Na bind.. !

 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?