Lulzim Basha në Obot për të parë nga afër situatën e përmbytur.

Aktualitet

Lulzim Basha ndodhet në Obot për të parë nga afër situatën e përmbytur. Bashën e shoqëron dhe kryetarja e bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi.

“Njësia administrative Ana e Malit është zona më e prekur. Zona e Obotit, Oblika, Muriqani, kemi dhe Dajçi, Bërdica dhe Jubani, ku janë shtuar hektarët e tokës që ka marrë lumi. Sidomos këto dy ditët e fundit, sidomos në njësinë administrative Ana e Malit është problematike. Nuk kalojnë më dot mjetet e ushtrisë. Lëvizja bëhet vetëm me varka. Jemi munduar dje tu jemi afër banorëve duke u shpëndarë ndihma ushqimore”ka shpjeguar Ademi.

Kreu demokrta ka falendrura ata qe kanë ndihmuar banorët për të përballuar situaten dhe ka shprehur mbështetjen e tij për kryetran e Bashkisë për të shpallur emergjencen në këtë zonë.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?