Nga Valbona Mezini: Ato të palodhurat që nuk shohin partinë si vend pune, por si standard për të ndërtuar Shqipërinë.

Aktualitet Te tjera

Dita e femres apo siç njihet ndryshe dita e gruas 8 Marsi, eshte kumtim dhe ndergjegjsim se pa femren bota vdes humbet kuptimin. Shpirtrat vdesin.
Ekzistenca behet nul.
A eshte shpirti femeror botekuptimi dhe nevoja e brendshme e gjithe qenies komplementare mashkull ?
Gezojuni kesaj dite te dashura femra.
Zoti ju ka dhene magjine, ajo eshte shpirti juaj. 
Ju dhe vetem ju, mund te transformoni asgjene ne gjithcka. Mund te riperterini jete, mund te ngrini me supet tuaja te brishta malet mund te rilindni si feniksi. Mund te ndertoni shoqerine njerezore. Gezuar !

Nje dedikim tjeter Mezini iu ka kushtuar edhe grave demokrate. Ja urimi i bere prej saj dhe i shoqeruar me  nje buqete lulesh:

Ju uroj nga zemra gezuar 8 Marsin gjithe grave demokrate! Ato te palodhurat, punetoret si bletet, qe ruajne standardet e demokracise, qe nuk shohin partine si vend pune por si standard per te ndertuar Shqiperine. U qofte zemra e gezuar sot e pergjithemone !

 

Fotografia e Valbona Mezini

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?